Regulamin R-Club

dla Partnerów R-GOL.club[R-Partner, R-Agent],

z którymi R-GOL Sp. z o. o. (dawniej R-GOL Marcin Radziwon Sp. Komandytowa) zawarła umowy o współpracy zwanych w dalszej części Kupującymi

Zawarcie umowy pomiędzy Kupującym, a Sprzedającym może nastąpić na dwa sposoby. Kupujący ma prawo przed złożeniem zamówienia do negocjacji wszelkich zapisów umowy ze Sprzedającym, w tym również zmieniających zapisy poniższego regulaminu. Negocjacje, te powinny być prowadzone w formie pisemnej i kierowane na adres Sprzedającego: R-GOL Sp. z o. o. (dawniej R-GOL Marcin Radziwon Sp. Komandytowa), Górka 3D, 14-100 Ostróda, Polska NIP: 741-213-29-44

W przypadku zrezygnowania przez Kupującego z możliwości zawarcia umowy na drodze indywidualnych negocjacji zastosowanie ma poniższy regulamin i stosowne przepisy prawa.



§1 Definicje

  1. Adres pocztowy – imię i nazwisko lub nazwa instytucji, położenie w miejscowości (w przypadku miejscowości podzielonej na ulice: ulica, numer budynku, numer mieszkania lub lokalu; w przypadku miejscowości niepodzielonej na ulice: nazwa miejscowości i numer nieruchomości), kod pocztowy oraz miejscowość.

  2. Adres reklamacyjny:

    R-GOL Sp. z o. o. (dawniej R-GOL Marcin Radziwon Sp. Komandytowa)
    Górka 3D
    14-100 Ostróda

  3. Cennik dostaw – znajdujące się pod adresem www.R-GOL.club/dostawa-r-club zestawienie dostępnych rodzajów dostawy i ich kosztów.

  4. Dane kontaktowe:

    R-GOL Sp. z o. o. (dawniej R-GOL Marcin Radziwon Sp. Komandytowa)
    Górka 3D
    14-100 Ostróda
    Polska
    e-mail: [email protected]
    telefon: 

  5. Dostawa – rodzaj usługi przewozowej wymieniony w cenniku dostaw znajdującym pod adresem www.R-GOL.club/dostawa-r-club

  6. Dowód zakupu – faktura, rachunek lub paragon wystawione zgodnie z Ustawą o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 roku z późniejszymi zmianami i innymi stosownymi przepisami prawa.

  7. Kupujący – pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej a posiadająca zdolność do czynności prawnych, dokonująca u Sprzedającego zakupu związanego bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

  8. Kodeks cywilny – ustawa kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 roku z późniejszymi zmianami.

  9. Kodeks dobrych praktyk – zbiór zasad postępowania, a w szczególności norm etycznych i zawodowych, o których mowa w art 2 pkt. 5 Ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym z dnia 23 sierpnia 2007 roku z późniejszymi zmianami.

  10. Miejsce wydania rzeczyadres pocztowy lub punkt odbioru wskazane w zamówieniu przez Kupującego.

  11. Moment wydania rzeczy – moment, w którym Kupujący lub wskazana przez niego do odbioru osoba trzecia obejmie rzecz w posiadanie.

  12. Płatność – metoda dokonania zapłaty za przedmiot umowy i dostawę.

  13. Produkt – minimalna i niepodzielna ilość rzeczy, która może być przedmiotem zamówienia, a która podana jest przez Sprzedającego jako jednostka miary przy określeniu jego ceny (cena/jednostka).

  14. Przedmiot umowy – produkty i dostawa będące przedmiotem umowy.

  15. Przedmiot świadczenia – przedmiot umowy.

  16. Punkt odbioru  – miejsce wydania rzeczy nie będące adresem pocztowym, wymienione w zestawieniu udostępnionym przez Sprzedającego.

  17. Rzecz – rzecz ruchoma mogąca być lub będąca przedmiotem umowy.

  18. Przedmiot świadczenia – przedmiot umowy.

  19. Panel – serwis internetowy dostępny pod adresem www.r-gol.net, za pośrednictwem którego Kupujący może złożyć zamówienie.

  20. Sprzedający:

    R-GOL Sp. z o. o. (dawniej R-GOL Marcin Radziwon Sp. Komandytowa)
    Górka 3D
    14-100 Ostróda
    NIP: 741-213-29-44, KRS: 0001034546

    KONTO BANKOWE: 61 1600 1462 1833 6038 5000 0002

  21. System – zespół współpracujących ze sobą urządzeń informatycznych i oprogramowania, zapewniający przetwarzanie i przechowywanie, a także wysyłanie i odbieranie danych poprzez sieci telekomunikacyjne za pomocą właściwego dla danego rodzaju sieci urządzenia końcowego, potocznie określany Internetem.

  22. Termin realizacji – podana na karcie produktu liczba godzin lub dni roboczych.

  23. Umowa – umowa sprzedaży w rozumieniu art. 535 Ustawy kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964.

  24. Wada – zarówno wada fizyczna, jak i wada prawna.

  25. Wada fizyczna – niezgodność rzeczy sprzedanej z umową, a w szczególności jeśli rzecz:

    1. nie ma ona właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia;
    2. nie ma właściwości, o których istnieniu Sprzedający zapewnił Kupującego,
    3. nie nadaje się do celu, o którym Sprzedający poinformował Kupującego przy zawarciu umowy,
    4. została wydana Kupującemu w stanie niezupełnym;
    5. w razie nieprawidłowego jej zamontowania i uruchomienia, jeżeli czynności te zostały wykonane przez Sprzedającego lub osobę trzecią, za którą Sprzedający ponosi odpowiedzialność,
    6. nie ma ona właściwości, o której zapewniał producent lub jego przedstawiciel lub osoba, która wprowadza rzecz do obrotu w zakresie swojej działalności gospodarczej oraz osoba, która przez umieszczenie na rzeczy sprzedanej swojej nazwy, znaku towarowego lub innego oznaczenia odróżniającego przedstawia się jako producent,

  26. Wada prawna – sytuacja, kiedy rzecz sprzedana stanowi własność osoby trzeciej albo jest obciążona prawem osoby trzeciej, a także jeżeli ograniczenie w korzystaniu lub rozporządzaniu rzeczą wynika z decyzji lub orzeczenia właściwego organu.

  27. Zamówienie – oświadczenie woli Kupującego złożone za pośrednictwem panelu określające jednoznacznie: rodzaj i ilość produktów; rodzaj dostawy; rodzaj płatnościmiejsce wydania rzeczy, dane Kupującego a zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy pomiędzy Kupującym, a Sprzedającym.

  28. Siła wyższa – oznacza zdarzenie nadzwyczajne, zewnętrzne i niemożliwe do zapobieżenia, znajdujące się poza kontrolą Sprzedającego i Kupującego, jeśli nie byli oni w stanie zapobiec takim okolicznościom, ani nie byli w stanie ich przewidzieć, nawet dokładając wszelkich starań (np. katastrofy naturalne, przerwy w transporcie, pożary, strajki, lokauty, embarga eksportowe lub importowe itp.)


§2 Warunki ogólne

  1. Umowa zawierana jest w języku polskim, zgodnie z polskim prawem i niniejszym regulaminem.

  2. Produkty dostarczamy do następujących krajów: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja.

  3. Sprzedający jest zobowiązany i zobowiązuje się świadczyć usługi i dostarczać rzeczy wolne od wad.

  4. Wszystkie ceny podawane przez Sprzedającego wyrażone są w polskiej walucie i są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Ceny produktów nie zawierają kosztu dostawy, który określony jest w cenniku dostaw.

  5. Wszelkie terminy liczone są zgodnie z art. 111 Kodeksu cywilnego, czyli termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, a jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło.

  6. Potwierdzenie, udostępnienie, utrwalenie, zabezpieczenie wszelkich istotnych postanowień umowy w celu uzyskania dostępu do tych informacji w przyszłości następuje w postaci:

    1. potwierdzenia zawarcia umowy poprzez wysłanie na wskazany przez Kupującego adres e-mail: informacji o zamówieniu, o których stanowi § 1 pkt 26 niniejszego regulaminu.
    2. dołączenia do zrealizowanego zamówienia, wysłanego do wskazanego miejsca wydania rzeczy wydrukowanego dowodu zakupu.

  7. Sprzedający informuje o znanych mu gwarancjach udzielonych przez osoby trzecie dla produktów znajdujących się w ofercie handlowej

  8. Sprzedający nie pobiera żadnych opłat za komunikację z nim z wykorzystaniem środków porozumiewania na odległość, a Kupujący poniesie jej koszty w wysokości wynikającej z umowy jaką zawarł z osobą trzecią świadczącą na jego rzecz określoną usługę umożliwiającą porozumiewanie na odległość.

  9. Sprzedający  zapewnia Kupującemu korzystającemu z systemu poprawność działania panelu w następujących przeglądarkach: IE wersja 7 lub nowsza, FireFox wersja 3 lub nowsza, Opera wersja 9 lub nowsza, Chrome wersja 10 lub nowsza, Safari z zainstalowanymi najnowszymi wersjami JAVA i FLASH, na ekranach o rozdzielczości poziomej powyżej 1024 px. Używanie oprogramowania firm trzecich mających wpływ na funkcjonowanie i funkcjonalność przeglądarek: Internet Explorer, FireFox, Opera, Chrome, Safari może mieć wpływ na poprawne wyświetlanie zawartości panelu, dlatego w celu uzyskania pełnej funkcjonalności panelu www.r-gol.net, należy je wszystkie wyłączyć.

  10. Sprzedający stosuje się do kodeksu dobrych praktyk.

  11. Kupujący zobowiązany jest do:

    1. niedostarczania i nieprzekazywania treści zabronionych przez przepisy prawa, np. treści propagujących przemoc, zniesławiających lub naruszających dobra osobiste i inne prawa osób trzecich,
    2. korzystania ze panelu w sposób nie zakłócający jego funkcjonowania, w szczególności poprzez użycie złośliwego oprogramowania lub urządzeń,
    3. niepodejmowania działań takich jak: rozsyłanie lub umieszczanie w ramach uzykanego dostępu do panelu niezamówionej informacji handlowej (spam),
    4. korzystania ze panelu w sposób nieuciążliwy dla innych Kupujących oraz dla Sprzedającego,
    5. korzystania z wszelkich treści zamieszczonych w ramach panelu jedynie w zakresie własnego użytku osobistego,
    6. korzystania ze panelu w sposób zgodny z przepisami obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawa, postanowieniami regulaminu, a także z ogólnymi zasadami netykiety.


§3 WARUNKI KORZYSTANIA Z PANELU

  1. Panel R-GOL.net nie jest powszechnie dostępny.
  2. Udzielenie dostępu do panelu następuje na wniosek Kupującego, poprzez założenie na jego rzecz indywidualnego konta z przypisanym loginem i hasłem. Kupujący ma obowiązek zachowania w tajemnicy loginu i hasła, aby dostępu do konta nie uzyskały nieupoważnione osoby trzecie.
  3. Sprzedający zastrzega sobie prawo odmowy udzielenia dostępu do Panelu, w szczególności w przypadku wcześniejszego naruszenia przez Kupującego któregokolwiek z zapisów niniejszego regulaminu. Sprzedający zastrzega sobie także prawo usunięcia dostępu do Panelu ze skutkiem natychmiastowym, bez podania przyczyny.
  4. Każdy Kupujący ma obowiązek zawarcia ze Sprzedającym umów lub umowy sprzedaży o łącznej wartości co najmniej 5 tys. zł netto w każdym z 3 kolejno następujących po sobie miesięcy.
  5. W przypadku naruszenia przez Kupującego obowiązku, o którym stanowi ust. 4, Sprzedający ma prawo jednostronnie odebrać Kupującemu dostęp do panelu, informując go o tym drogą mailową. W takim wypadku, Kupującemu nie będą przysługiwały w stosunku do Sprzedającego jakiekolwiek roszczenia, w szczególności roszczenia odszkodowawcze.


§ 4 ZAWARCIE I REALIZACJA UMOWY

  1. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę.

  2. Warunkiem realizacji zamówienia przez Sprzedającego jest dostępność produktu u Sprzedającego (lub producenta produktu).

  3. Zawarcie umowy z Kupującym następuje z chwilą otrzymania od Sprzedającego informacji o realizacji złożonego zamówienia. W przypadku stwierdzenia przez Kupującego, iż zamówienie zostało zrealizowane przez Sprzedającego w części ze względu na niedostępność produktu/ów Kupujący ma prawo odstąpić od umowy.

  4. Realizacja zamówienia Konsumenta płatnego za pobraniem następuje niezwłocznie, a zamówienia płatnego przelewem lub za pośrednictwem systemu płatności elektronicznych po zaksięgowaniu wpłaty Konsumenta na koncie Sprzedającego, co powinno nastąpić w terminie 5 dni od złożenia zamówienia, chyba że Konsument nie był w stanie spełnić świadczenia z nie swojej winy i poinformował o tym Sprzedającego.

  5. Realizacja zamówienia Kupującego może być uzależniona od dokonania wpłaty całości lub części wartości zamówienia lub uzyskania limitu kredytu kupieckiego co najmniej o wartości zamówienia lub zgody Sprzedającego na wysłanie zamówienia za pobraniem (płatnego przy odbiorze).

  6. Sprzedający na podstawie art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego całkowicie wyłącza odpowiedzialność wobec Kupujących z tytułu wad (rękojmia).

  7. Po potwierdzeniu realizacji zamówienia przez Sprzedającego, Kupujący zobowiązany jest do odbioru produktu i zapłacenia ustalonej ceny zakupu.

  8. W przypadku stwierdzenia braku dostępności produktu po rozpoczęciu realizacji zamówienia przez Sprzedającego strony mogą w drodze konsultacji ustalić dalsze postępowanie, w szczególności wydłużenie terminu realizacji zamówienia lub zmiana zakresu zamówienia. Kupujący ma prawo, w wypadku braku dostępności produktów, anulować zamówienie w całości.

  9. Prawo własności do produktów przechodzi na Kupującego w momencie zapłacenia całkowitej ceny zakupu za produkty (zastrzeżenie własności rzeczy sprzedanej). W celu uniknięcia wątpliwości, fakt zastrzeżenia powyżej własności rzeczy sprzedanej na rzecz Sprzedającego, nie zwalnia w żaden sposób Kupującego z obowiązku odebrania produktów oraz uiszczenia ceny.

  10. W momencie dostawy produktów, Kupujący ma obowiązek sprawdzić, czy opakowania nie były otwierane w transporcie. Sprzedający nie jest odpowiedzialny za brakujące produkty, jeśli Kupujący przyjmie produkty od Sprzedającego lub od przewoźnika w opakowaniu, które nosi wyraźne ślady otwierania.

  11. Brak zgłoszenia reklamacji ilościowej produktów przez Kupującego najpóźniej w ciągu 3 dni kalendarzowych od momentu odbioru produktów, wyłącza odpowiedzialność Sprzedającego w tym zakresie.


§5 CENA I WARUNKI ZAKUPU

  1. Podstawą wystawienia faktury jest wartość wynikająca ze złożonego i potwierdzonego zamówienia oraz obowiązującego u Sprzedającego na moment dostawy produktów cennika. Do każdej ceny zakupu netto zostanie doliczony podatek VAT według stawki obowiązującej w dniu powstania obowiązku podatkowego.

  2. Kupujący zobowiązany jest do zapłaty ceny za produkt najpóźniej w dacie i na rachunek bankowy wskazany na fakturze sprzedaży. Datą zapłaty ceny jest data uznania rachunku bankowego Sprzedającego całością kwoty ceny zakupu z faktury.

  3. W przypadku, gdy Kupujący opóźnia się z płatnościami jakichkolwiek należności wobec Sprzedającego lub/i, jeśli Kupujący nie odbierze choćby części zamówionych produktów lub nie uiści należnej ceny, Sprzedający ma prawo postawić wszystkie płatności należne mu od Kupującego w stan natychmiastowej wymagalności.


§6 SIŁA WYŻSZA

  1. Sprzedający nie narusza swoich obowiązków wynikających z umowy sprzedaży zawartej z Kupującym i nie będzie zobowiązany do realizacji nowych zamówień i dostarczenia produktów Kupującemu, jeżeli dostawa produktów zostanie opóźniona z powodu nieprzewidzianych okoliczności, na które Sprzedający nie ma wpływu.

  2. Sprzedający nie będzie odpowiedzialny za niewykonanie swoich zobowiązań wynikających z umowy sprzedaży zawartej z Kupującym, w takim stopniu, w jakim opóźnienie w jej działaniu lub inne niewykonanie jej zobowiązań w ramach umowy, jest wynikiem siły wyższej.

  3. Sprzedający i Kupujący zobowiązują się do bezzwłocznego wzajemnego informowania się na piśmie o zaistnieniu siły wyższej.


§7 ZAKAZ ODSPRZEDAŻY

  1. Z uwagi na politykę dystrybucji obowiązującą u producentów produktów oraz u Sprzedającego, Kupujący zobowiązuje się nie odsprzedawać produktów nabytych od Sprzedającego w ilościach przekraczających standardowe zapotrzebowanie podmiotów współpracujących z Kupującym.

  2. Kupujący zobowiązuje się podjąć wszelkie możliwe działania, aby zarówno on, jak i podmioty z nim współpracujące nie oferowały do sprzedaży produktów nabytych od Sprzedającego za pośrednictwem Internetu (e-commerce) czy też za pośrednictwem takich serwisów jak Allegro, OLX, Amazon, E-Bay, Facebook, Instagram a także z użyciem formy tz. marketplace. Kupujący ma obowiązek poinformowania swoich kontrahentów o zasadach dystrybucji opisanych w niniejszym paragrafie.

  3. Naruszenie zakazów opisanych w niniejszym paragrafie stanowi podstawę do niezwłocznego odebrania Kupującemu dostępu do Panelu oraz do odmowy realizacji przyszłych zamówień przez Sprzedającego.


§ 8 POLITYKA PRYWATNOŚCI ORAZ BEZPIECZEŃSTWO DANYCH OSOBOWYCH

  1. Administratorem danych osobowych Kupujących jest Sprzedający (R-GOL). Sprzedający przetwarza dane osobowe na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych / RODO).

  2. Podanie danych osobowych przez Kupującego jest dobrowolne, jednakże niezbędne w celu dokonania zakupów lub korzystania z innych usług oferowanych przez Sprzedającego.

  3. R-GOL przetwarza dane Kupującego m.in. na podstawie: art. 6 ust. 1 lit. b RODO (w celu realizacji umowy), art. 6 ust. 1 lit. c RODO (w celu spełnienia obowiązków prawnych); art. 6 ust. 1 lit. a RODO (zgoda, np. w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną); art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes, np. kontakt z Kupującym, badanie satysfakcji Kupującego czy obrona przed roszczeniami).

  4. Kupujący ma prawo dostępu do swoich danych oraz ich sprostowania. Dodatkowo Kupującemu przysługuje prawo żądania usunięcia danych, prawo ograniczenia ich przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo wniesienia sprzeciwu. Kupujący może zrealizować swoje prawa poprzez bezpośredni kontakt ze Sprzedającym.

  5. Jeżeli dane Kupującego będą przetwarzane w sposób niezgodny z RODO – Kupujący ma prawo złożenia skargi do organu nadzorczego, tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych.

  6. Kupujący podając dane oświadcza, że podane przez niego dane osobowe są jego danymi i że są prawdziwe.

  7. Szczegółowe zasady i postanowienia dotyczące ochrony danych osobowych, znajdują się w Polityce Prywatności, która stanowi integralną część Regulaminu w zakresie przetwarzania danych osobowych.


§7 Postanowienia końcowe

  1. Żadne z postanowień niniejszego regulaminu nie ma na celu naruszenia praw Kupującego. Nie może być również w ten sposób interpretowane, gdyż w przypadku niezgodności jakiejkolwiek części regulaminu z obowiązującym prawem, Sprzedający deklaruje bezwzględne podporządkowanie się i stosowanie tego prawa w miejsce zakwestionowanego przepisu regulaminu.

  2. O zmianach regulaminu i ich zakresie zarejestrowani Kupujący będą powiadomieni drogą elektroniczną. Powiadomienie zostanie wysłane co najmniej na 30 dni przed wejściem w życie nowego regulaminu.

  3. Aktualna wersja regulaminu jest zawsze dostępna dla Kupującego w zakładce regulamin www.R-GOL.club/regulamin-r-club